Skip to main content

Parti Bayrakları

Bayrak öteden beri simgesel olarak bağımsızlık ve bayrağın dalgalandığı alanlara hâkimiyetin göstergesi olarak kullanılır. Bu profil içerisinde aynı zamanda bağımsız milletlerin yönetimi adına da farklı politikalarla ülke yönetimine yön verme vaadinde bulunan her partinin farklı simge ve bu simgelerinin beze basılı olan materyalleri ile bir anlamda kendi düşünce ve yönetim tarzlarının reklamını yaptığı bilinir.

Parti bayrağı olarak kullanılan bu materyallerde beze basılı olan simgelerin dikkat çekmesi ve seçmene gereken mesajı vermesi gibi bayrağın kalitesi de oldukça önem arz etmektedir. Dolayısıyla firmamız kapsamında üretilen diğer bayrak çeşitlerinden hareketle  parti bayraklarının da kalitesinin kullanılan malzemenin ömürlük olması kapsamında kullanılan kumaşın solmaması, yırtılmaması vb. gibi etkenler karşısında zarar görmemesi bakımından ardında  durmaktayız.  Çoğu firma ve işletmenin neredeyse vitrini olarak kabul edilen bayraklar, partiler içinde aynı derecede önemlidir. Bir partinin görüşlerini barındıran, ilkelerini yansıtan ya da akılda kalıcılık adına sembolizasyon içerikli amblemlerde etkili bir yolun bir diğer başlığı da mutlak suretle uygun ölçeklerdeki kaliteli parti bayrağı olacaktır.

Parti Bayrağı Ölçüleri

Seçmenlerine gerek seçim dönemlerinde gerekse de ara dönemlerinde, seçim ofislerinde ya da parti binalarında yer almak üzere, parti bayrağı ölçüleri kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterilerek ancak ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun kaliteden ödün vermeyerek üretimleri firmamız tarafından gerçekleşmektedir. Genel üretim standartları adına Türk Bayrağından baz alınarak eninin ölçüsünün 1,5 katı genişliğinde ölçeklendirilen parti bayrakları dilerseniz kendinizin belirleyeceği ölçüler ile de değerlendirilerek basımları gerçekleştirilir. Akılda kalıcılık adına da partilerin amblemleri kadar bayrakların ölçüleri dahilinde kaliteleri de önem arz eder. Partinin bayrağının dalgalandığı her yerde kendini gösterir bir ebatlar dahilinde konumlandırılması, aynı zamanda o partinin, siyaset içerisindeki baskınlığının da temsili niteliğinde algılanabilir. Bu nedenle konumlandırmak istediğiniz bayrak boyutunu olabilecek sınırların üst düzeyinde yer etmeleri, parti menfaatleri doğrultusunda değer katacaktır.

Parti Bayrağı Sipariş, Satış

Parti Bayrağı Çeşitleri

Parti bayrakları adına tek tip bir uygulama içerisinde yer almadan, siz değerli mensuplarımızın da görüşleri dahilinde yön vererek çeşitlilikleri arttıran bir anlayış dahilinde bir çok seçenek oluşturmuş durumdayız. Parti bayrağı çeşitleri arasında başlıca bayrak türlerimiz şunlardır. 

  • Gönder bayrak; özellikle partilerin genel merkezleri ya da ilçe merkezlerine bağlı binaların kullanım alanının uygunluğuna göre bahçe ya da çatı uygulamaları ile gönderde yer alan bayrak çeşitlerimizdir.
  • Dikey bayrak; partilerin ilçe merkez binalarında daha çok tercih ederek tabelalar ile özdeşli bir şekilde dikey düzlemde yer almasını istedikleri ve genelde parti ambleminden ziyade parti ismini barındıran bayrak çeşidimizdir.
  • Makam Bayrakları; siyasi partilerin genel başkan ya da ilçe başkanlarının makam odalarında girişe göre sağ tarafta konumlandırarak Türk Bayrağı ile karşılıklı yer eden ayaklı makam bayrak uygulamalarımızdır.
  • Masa bayrakları; çoğunlukla ikili olarak tercih edilerek masalarınızda Türk Bayrağı ile siyasi parti bayrağınızı beraber bulunduran bayrak ürünlerimizden birisidir.