Skip to main content

Türk Bayrağı

Rengini şanlı tarihimizden alan Türk bayrağı, bizim için vatan kadar kıymetli, millet kadar değerlidir. Zemini şehitlerimizin kanından oluşan, sembol olarak ay ve yıldız ile bize ecdadımızı hatırlatan bayrağımızı üretirken azami dikkat etmek gerekir. Renk tonu al kırmızı olmalı, herhangi bir solukluk barındırmamalıdır. Firmamız bu değerli misyondan uzaklaşmadan, gerekli incelikleri göstererek, her yerde büyük bir ihtişamla dalgalanacak bayrağımızı kalite standartlarına göre üretmektedir.

Türk bayrağının hangi koşullarda muhafaza edileceği, değiştirilirken hangi prosedürlerin uygulanacağı, hangi resmi kuruluşlarda hangi boyutlu bayrağın kullanılacağı TSE tarafından yönetmelikler ile belirlenmiştir. Yine bu yönetmeliklerde Türk Bayrağının sahip olması gereken kimyasal ve fiziksel özellikler de yer almaktadır. Tüm resmi kurum ve kuruluşlar bu kanuni prosedürden faydalanmak zorundadır.

türk bayrağı ölçüleri
20 x 30cm 50 x 75cm 80 x 120cm 150 x 225cm 400 x 600cm
30 x 45cm 60 x 90cm 100 x 150cm 200 x 300cm 600 x 900cm
40 x 60cm 70 x 105cm 120 x 80cm 300 x 450cm 800 x 1200cm

Göndere çekilirken de yarıya indirilirken de değiştirilirken de yasal zorunluluklara riayet etmek gerekir. Belirli günlerde kanunlara dayalı olarak veya devlet kararı ile çeşitli nedenlerden ötürü ilan edilen ulusal yas günlerinde yarıya indirilen Türk bayrağı, törenle indirilir ve yine törenle yerine çekilir. Nasıl katlanacağı ve saklanacağı ile ilgili de kurallar bulunmaktadır. Muhafaza edileceği sandık uygun yere konulmalı ve zarar görmeyecek şekilde kapatılmalıdır.

Türk Bayrağı Ölçüleri

Milletlerin bağımsızlık sembolü olan bayraklar belirli ölçülerde üretilmekte, kullanılacağı veya asılacağı yere göre bu ölçüler değişkenlik göstermektedir. Hangi ölçülerde olursa olsun kaliteli kumaşlardan üretmek, tarihimize ve şehitlerimize olan gönül borcumuzdur.

Türk bayrağı ölçüleri normal standartlarda uzunluğu enine göre 1,5 kat uzun olacak şekilde üretilmektedir. 1. sınıf alpaka baskı kumaşından, % 100 polyester iplik kullanılarak üretilen Türk bayrağı, çeşitli hava koşullarına dayanıklı olarak imal edilmektedir.

Türk bayrağı ölçüleri büyüdükçe, şanlı bir şekilde dalgalanırken ve izleyenlerde hayranlık uyandırırken, her türlü doğal koşullara daha da uzun süre dayanabilmesi nedeniyle geniş kalın kolon uygulaması ile yapılmaktadır. Dalgalanırken yağmur, kar ve rüzgar gibi şartlarda sağlamlığını kaybetmemesi açısından kullanılan dikiş iplikleri de gayet kaliteli olmaktadır.

20x30 cm, 30x45 cm, 40x60 cm, 50x75 cm, 60x90 cm 70x150 cm, 80x120 cm ve 100x150 cm ölçüleri küçük ebat Türk Bayrağı olarak;

1,5x2,25 metre, 2x3 metre, 3x4,5 metre, 4x6 metre, 6x9 metre ve 8x12 metre ölçüleri ise büyük ebat Türk Bayrağı olarak nitelendirilmekte ve üretilmektedir.

Türkiye bayrağı

Türk Bayrağı Fiyatları

Değerine paha biçilmez olan Türk bayrağı imal edilirken elbette belirli miktarlarda masraf yapılmaktadır. Türk bayrağı fiyatları kullanılacağı yere göre değişebildiği gibi, ebatlarına ve kullanılan malzemesine göre de farklılaşabilmektedir.

Çeşitli firmalar tarafından üretilen Türk bayrağı, kullanıcıya teslim edilirken vergiler de eklenmektedir. Firmamızda çeşitli ebatlarda ve türlerde Türk bayraklarını en uygun fiyatlara bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Üstelik alpaka baskı kumaşından üretilen Türk bayrağı fiyatları resmi kurum ve kuruluşlar için gayet uygundur.

Türk Bayrağı fiyatlarını inceleyip satın almaya karar veren tüm resmi kurum ve kuruluşlar, belediyeler, resmi olmayan kuruluşlar, sivil toplu örgütleri veya kişiler, yine Türk Standartları Enstitüsünün belirlemiş olduğu şartnamelere göre satın alınabilmektedir.

Çeşitli fiyat aralığındaki bayrak kategorileri ise Gönder Türk BayrağıKırlangıç Türk Bayrağı, Makam Türk Bayrağı ve Masa Türk Bayrağı şeklindedir.