Skip to main content

Masa Üstü Ülke Bayrakları


Masa Üstü Ülke Bayrakları birçok kurum ve kuruluşlarda kullanılan bir bayrak bayraktır. Devlet kuruluşları binalarında yetkili kişilerin odalarında görebilirsiniz. Bu bayraklar genelde masaların üzerinde küçük boyutlarda bulunurlar.

Bayraklarda firmalar kendi ülkelerini, kardeş ülkeleri veya kendi istediği ülke bayraklarını baskı yapabilirler. Masa üstü bayrak yapılırken kaliteye önem verilmelidir. Çünkü bu bayrak odanıza gelen kişiler tarafından çok fazla göz önünde olacağından sizin firmanızın da kalitesini göstermiş olacaktır.

Polyester ve saten kumaş kullanılarak yapılırlar. Masa üstü ülke bayrakları adı üstünde ülkelerin bayrakları, şirket logosu, spor kulübü bayrakları gibi birçok şekilde görebilirsiniz.

Masa Üstü Ülke Bayrakları - Özgüvenal Bayrak
Masa Üstü Bayrak Ölçüleri Nelerdir?

Bayrağın konumlandırılması taban, direk ve bayrak olarak 3 kısımdan oluşmaktadır. Bayrağın ayakta dik bir şekilde durması için genelde metalden yapılırlar ama farklı malzemelerden de yapılanları bulabilirsiniz.

Masa üstü bayraklar için isterseniz tasarımı kendi tercihinize göre yapabilirsiniz. Veyahut bir grafikerden yardım alabilirsiniz. Gelelim masa üstü bayrak ölçüleri nelerdir? kısmına genelde standart boydur. Standart boy dışında 15 santime 22,5 santim en çok tercih edilen boyuttur. Bu sadece bir seçenektir farklı tercihte de bulunabilirsiniz. Mesela 8 santime 32 santim de olabilmektedir. Bu bayrak türü T kırlangıç masa üstü bayrak olarak geçmektedir. Fakat firmalar çok daha farklı boyut isteklerinde bulunabilirler. Bu tamamen sizin isteğinize bağlıdır.

Masa üstü bayrak tasarımlarında sadece kendi odanıza değil şirketinizdeki birçok personelin odasına koyacaksanız fiyatlandırmalar da buna göre yapılmaktadır. Tekli alımdan çok fazla bir fark olmasa da yine de kampanyalı bir fiyatlandırma olarak görülebilir.

Masa Üstü Bayrak Ölçüleri Nelerdir? - Özgüvenal Bayrak
Kişiye Özel Masa Üstü Bayraklar Nasıl Hazırlanır?

Kendiniz için veya şirket, spor kulüpleri, dernekler, muhtarlık gibi yerlerde kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Size ait logo veya bir tasarımınız varsa bunu bayrak üzerinde kullanabilirsiniz. Kişiye özel masa üstü bayraklar nasıl hazırlanır kısmında ilk önce yaptıracağınız masa üstü bayrak firmasıyla iletişime geçmeniz gerekir. 

İletişime geçtiğiniz firmaya yaptıracağınız tasarımı onlara iletmeniz gerekir. Eğer tasarımınız yok ve kendiniz bu tasarımı yapmakta zorluk çekiyorsanız mutlaka işi bilen bir grafikerden yardım alın.

Yaptıracağınız masa üstü bayrak boyutunu ve istediğiniz kumaşı belirtmeniz gerekmektedir. Taban ve direk kısmının yapılacağı malzemenin kalitesi ve türünü de belirtmelisiniz.

Tüm yapılan masa üstü bayrak imalatlarında bayraklar çift kat olur. Bunun sebebi bayrağın iki tarafı da gözükeceği için iki tarafa da tasarım yapılması gerekmektedir. Tabana birkaç direk ekleyebilme seçeneğinizi oluşu ile birden fazla bayrağı aynı tabana sabitleme imkânınız oluyor. Böylelikle masanın üzerinde fazla bayrak olmasına rağmen ayrı ayrı tabalarda olup göz yormayacaktır.

Kişiye Özel Masa Üstü Bayraklar Nasıl Hazırlanır? - Özgüvenal Bayrak
Masa Üstü Bayrak Fiyatları Ne Kadardır?

Fiyatlandırma kısmı bayrağı üreten firmayla sizin aranızda olan bir konudur. Üretici firma ile irtibata geçilmelidir. Masa üstü bayrak fiyatları nedir diyecek olursanız bu fiyatı belirlemek için bakılan etkenler vardır. Bunlar; kullanılan kumaşın kalitesi, bayrak miktarı, kullanılacak direk miktarı ve direğin yapıldığı malzeme (metal, plastik gibi) gibi etkenlerdir. Masa üstü bayraklar toplu sipariş edildiğinde tekli alımdan bir tık daha indirimli olabilmektedir.

Örneğin tercihlerimiz şu şekilde oldu; kaliteli bir kumaş, kaliteli bir taban ve direk tercih ettik. Bayrak boyunu da standart üstünde seçip ve bayrak sayısını da söylediğimiz zaman ücret bir tık üstte olabilir bu kaliteli olduğunu gösterir. Ama daha uygun fiyatlı bir ürün istiyorsak direk, taban ve kumaş kalitesi daha basit yapılarda maliyeti az olan maddeler tercih edilmelidir. Bunların yanı sıra bayrak boyutu küçük olmalıdır.